Deltenais un oranžais kalcīts!

 

Tā laikam ir vislielākā mistika – vai tiek izdalīti divas grupas – dzelteni un oranži, vai arī tas ir viens un tas pats akmens, tikai dažādi viņus apsauc. Un, ja tie ir dažādi akmeņi, kur ir tā šaurā robeža, kas nosaka, vai konkrētais akmens ir oranžs vai dzeltens. Tā nu nācās papētīt dziļāk to tēmu, lai saprasta, kā tad tur īsti ir. Cerēju, ka grāmatās būs tikai viena versija, bet tā nav! Tiešām izšķir divus akmeņus! Tas ir manā skatījumā! 😀 Jo faktiski var atrast šādas versijas – honey calcite, gold calcite, yellow calcite, orange calcite. Ja paskatīsieties google šo visu akmeņu attēlus, tad sapratīsiet, ka atšķirt viņus ir praktiski neiespējami un saprast. Un, ja tev mājās ir ‘dzeltens’ kalcīts, tad kā viņu pareizi nosaukt ir izaicinājums.

 

Tātad es beigās nosliecos viņus iedalīt divās grupās – tādi, kuri ir puscaurspīdīgi (honey, gold), un tie, kuri tādi nav (orange). Pēc yellow var atrast jebkuru no iepriekšējiem variantiem. Tad nu puscaurspīdīgos saukšu par dzeltenajiem, bet tie, kuri tādi nav par oranžajiem. Vismaz šī raksta ietvaros, tad būs skaidrs par, ko iet runa.

 

Par pieejamību un cenu. Nu šos akmeņus baigi meklēt nevajadzēs, viņi ir praktiski jebkurā akmeņu veikalā. Visbiežāk gan ne rotaslietās, jo tie ir gana trausli. Varbūt tur vēl kādi apsvērumi, bet rotās tiešām viņus sameklēt ir izaicinājums, bet kādu bumbu, svečturi, vai gabalu dabūt tiešām nav problēmu. Arī cenas ziņā viņi neko īpaši neizlec pārējo akmeņu vidū.

 

Labā ziņa ir tāda, ka pat, ja jūs nekādi nespēsiet iedalīt savu kalcītu kādā no grupām, šie visi ‘dzeltenie’ kalcīti ir līdzīgi. Kopumā visa kalcītu grupa ir labs palīgs enerģētisko bloku likvidēšanai, iekustina enerģiju, bet šie ir ārkārtīgi saulaini un ‘priecīgi’ akmeņi. Tāpēc tie palīdz pret neomu, depresiju un iedvesmas trūkumu. Tā kā šie akmeņi ir dzelteni, tad viņi tiešā veidā iedarbojas uz mūsu trešo čakru jeb gribas centru. Katrs ar niansēm, bet, ja mūsos zūd spējas darīt to, ko vēlamies, pastāvēt par sevi, tad šie ir labi palīgi.

 

Oranžais kalcīts palīdz izkustēties no vietas, veicina realizēties tavām vēlmēm. Šāds man pašai ir! Un tas ir mans mīļākais dzeltenais akmens. Es to saucu par vēlmju akmeni, ja man kaut ko ļoti, ļoti gribas, tad es šo akmeni nēsāju, es ar viņu runājos, lai viņš man palīdz! Vai tas palīdz? Realizēt vēlmes ne pārāk, bet emocionāli paliek noteikti labāk. Problēma tāda, ka mēs bieži vēlamies to, kas nav priekš mums vajadzīgs. Tur neviens nevar mums palīdzēt! Bet kopumā viņš veicina virzīšanos no ‘pakārtas’ pozīcijas. Un tas jau ir vairāk kā pietiekami, jo jau mūsos ir vēlmes, tad tas nozīmē, ka ir kaut kas, kas mums šobrīd traucē justies piepildītiem un laimīgiem.

 

Dzeltenais (honey, gold) kalcīts ir drusku delikātāks, smalkāks un precizāks. Viņš lielus blokus nenoņems, bet viņš kā smalks instruments var palīdzēt koriģēt to, ko tieši mēs gribam. Ja oranžais veicina virzību uz mērķi, tad dzeltenais palīdz piekoriģēt virzienu. Tas ir kā navigācijas sistēma. Ja mēs esam apmaldījušies, tad nepietiek vēlēties atrast ceļu, ir jāsaprot arī, kur ceļš ved. Tādā tēmā šis akmens strādās precizāk.

 

Domāju, ka ir vērts viņus abus likt kopā vai lietot pamīšus, ja esat nonākuši situācijā, kas jums neapmierina un netiekat ne uz priekšu, ne uz atpakaļu. Oranžais kalcīts jūs izkustinās, bet dzletanais palīdzēs šo virzienu turēt pareizajā virzienā!

Akmeņu meitene Gunta

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *