Cik īsti ir tavi akmeņi?

 

Joprojām par akmeņiem, bet nedaudz atšķirīgā kontekstā. Kādreiz man kāds pajautā par to, vai kāds akmens ir īsts. Vēl kāds aizmirsis nosaukumu savam akmenim un ar paprasa. Ja nopietni, tad par akmens kvalitāti un dabisko izcelsmi droši var zināt tikai veicot ekspertīzi. Var izlasīt dažādus rakstus par to, cik kuru akmeni bieži mēdz viltot. Piemēram, tirkīzs ir viens no populārākajiem viltotajiem akmeņiem. To pamatā iegūst sapresējot skaisti zilo masu. Cietā formā, rotās iestrādājams, viņš vispār dabā nav atrodams. Bet šādu presētu tirkīzu uzskata par gana labu un īstu. Ir redzēta arī keramika, kas nokrāsota tirkīzam raksturīgajā izskatā vai hovlītu bieži krāso. Stikliņveidīgi izstrādājumi netrūkst. Jā, akmeņus ļoti daudz vilto, lai cik mani tas sākumā nemulsināja.

 

Vienīgais ‘akmens’, kura īstumu spēju pārbaudīt ir dzintars. Ar to ir tā, ka saldūdenī tas nogrimst, bet sālsūdenī paceļas augšā. Mākslīgus izstrādājumus dabūt perfektā svarā ir praktiski neiespējami. Tāpēc mākslīgs dzintars vai nu peldēs abos ūdeņos vai grims.

 

Pārējos gadījumos var paļauties uz pārdevēja goda prātu, veikala slavu un iepriekšējo pieredzi. Nu vēl, protams, jāsaprot cenas un izstrādājumu attiecību tam, cik tas ir adekvāti. Domāju, ka neviens vairs nav tik naivs, ka tic, ka ebay var nopirkt baltā zelta gredzenu ar brilijantiem par dolāru. Nu tā nenotiek! Un, ja jūs zināt, ka akmens principā ir dārgs, piemēram, rubīns, safīrs, ametrīns, tad, ja it kā viņš ir izstrādājumā, kura cena ir smieklīgi zema, tad ļoti iespējams (varbūt ne vienmēr), ka viņš nav tomēr īsts. Lai gan dārkameņu kvalitātes akmeņi ir dārgi, to pašu smaragdu rotās zemā kvalitātē var dabūt par tīri pieejamām naudām. Tā kā tas ar nav tik viennozīmīgi.

 

Tagad paskatīsimies no otras puses. Ir akmeņi, kuri tiek iegūti tikai mākslīgi audzējot, piemēram Aura quartz visas variācijas. Un šie akmeņi strādā! Viņiem ir sava enerģētika! Pat stiklam ir sava enerģētika! Tāpēc, ja jūs meklējat akmeni, kurš tiešām enerģētiski strādās, tad paļaujieties uz sajūtām! Ja jūs to akmeni nevarat nolikt vairs atpakaļ, tad viņš ir jūsu un viņš ar jums strādā! Kāda starpība, vai tas ir īsts vai nē, vai tas ir piekrāsots, lai labāk izskatītos!? Kad sāku aizrauties ar akmeņiem, es ar ļoti par šo tēmu springu, bet kādā brīdī nodomāju, ka rotas no akmeņiem ir daudz labāks risinājums par plastmasas bumbuļiem, kas nobružājas. Tāpēc kādreiz noder arī tādi akmeņi, kuri nestrādā un nav īsti, bet ideāli izskatās pie kādas kleitas! Vienīgais brīdis, kad pa īstam ir jāsatraucas par akmens īstumu, ja veicat kapitālieguldījumu par dārgiem akmeņiem, bet faktiski tie ir tikai lēti stikliņi, tad, jā, protams, ir jāpārliecinās par to, ko pērc!

Gunta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.