Par rotu lietošanu un izvēli

Lietošanas noteikumi nav nekas jauns un parasti tajos apraksta, ko nedrīkst ar šīm rotām darīt. Tik tālu, ka paliek tikai svinīgā brīdī uzvilkt zālē un noņemt vēl pirms iziešanas no tās. Bet akmeņi ir akmeņi. Ja cilvēkam viņu vajag, tad dabūt no sevis nost ir grūti. Pati zinu. Gribas to akmeni blakus gan no rīta, gan vakarā, gan pa dienu, gan pa nakti, gan tualetē, gan dušā, gan sportā, gan darbā. VISUR! Un kur lai iegūst rotas, ar kurām DRĪKST kaut vai mazgāt rokas?

Jā, es ar savām rotām daru tiešām visu un mani klienti tāpat. Jā, metāla detaļām var noiet pārklājums, atkarībā no tā, cik intensīvi velkā, bet tas arī ir viss. Protams, var kaut kur neveiksmīgi aizķert un saraut jebkuru rotu, bet arī tas ir normāli.

Es sāku rotas veidot pati, kad manas citur iegādātās rokassprādzes sāka jukt ārā. Nemetīšu tak prom! Nopirku stieplīti, pāris instrumentus un vēru par jaunu. Tad arī sāku meklēt materiālus, kuri spētu izturēt ikdienas slodzi. Joprojām var gadīties akmeņi, kuri it sevišķi rokassprādzē strīķē stieplīti vai gumiji ar kādu asu malu un ar laiku pārstrīķē pušu. Stieplītes, kuras es izmantoju savās rotās ir pārklātas ar ādiņu un iekšā satur sīkas dzīsliņas. Ja redzat, ka stieplītes ādiņa ir pušu un kāda no dzīsliņām ir pušu, tad neiesaku turpināt nēsāt, bet nest pārvērt, lai nejauši nepārrautu un neizbārstītu pa visu pasauli. Ikdienā nēsājot vidēja izmēra bumbiņas un nevelkot to nost vispār nemaz, stieplītes mūžs varētu būt ap gadu. Ja akmeņi asāki un Jūs ar rokām žestukulējat intensīvāk, tad var gadīties arī pēc pusgada mainīt. Ja nenēsājat diendienā, bet laiku pa laikam, tad par stieplītes maiņu varat praktiski aizmirst.

Un kā ar gumiju? Gumijas vienmēr ir mani biedējušas un likušās neuzticamas, bet savas ērtības labad, cilvēki labrāt izvēlas tieši uz gumijas un biju spiesta pievērsties arī gumijām. Te jāsaka paldies manam dēlam, kurš spēja jebkuru gumiju stiept un pārplēst, stiept, kamēr atsienas, lai testētu to, cik drošas ir manas rotas. 🙂 Šobrīd jau esmu sapratusi, kādas gumijas, kādam bumbiņas izmēram ir piemērotas un kādas būs riskantas, tāpēc pati savas gumijas neesmu pārplēsusi (ja neskaita vienu gadījumu, kad testēju konkrēto gumiju, kuru tālāk nelietoju). Lai gan ar laiku (ap gadu) tā nēsājot mazliet pastaipas un kļūst vaļīgāka. Kādam var tas radīt diskomfortu un vēlmi pārvērt no jauna.

Vēl palika paši akmeņi. Daži akmeņi var būt mīkstāki un ar laiku zaudēt savu spīdumu, ikdienā nēsājoties un berzējoties pret citām rotām, galdu utt. Daži akmeņi, piemēram, sarkanais korallis ir krāsots (dabiski nevienam korallim nav tāds sarkans tonis) un tāpēc gumija kļūst sarkana un ar laiku korallis var kļūt gaišāks. Vēl var gadīties, ka jūsu uzticamais akmens uzņem triecienu uz sevi un sašķīst pats. (To gan esmu piedzīvojusi reti, bet tomēr) Tad šķembas būtu labi norakt. Šādu rotu arī tad ir jānes labot un akmeņus noteikti jāattīra. Vēl ir akmeņi, kas viegli uzņem krāsu, piemēram, hovlīts, kurš var sakrāsoties no metāla detaļām, matu krāsas vai kā līdzīga. Ņemiet to vērā! Savādāk jau ar tiem akmeņiem nekas nevar notikt un pārcietīs gan ūdeni, gan salu vai karstumu.

Par bumbiņu izmēriem. Tas, protams, ir mans subjektīvais vērtējums, bet no bildēm jau reizēm grūti kaut ko saprast. Vidējs izmērs ir 8mm vai 10mm. Savukārt 6mm ir jau smalka rokassprādze, bet 4mm pa visam smalka. Savukārt 12mm jau ir diezgan paliela, bet ne milzīga. 14mm jau ir smagnēja un liela.

Rokas izmērs

Lai noteiktu savu rokas izmēru aplieciet mērlenti pie locītas apkārt. Ne nospiestu, bet arī bez rezerves. Piemēram, mans rokas apkārtmērs ir 16,5cm pat drusciņ lielāks. Šo ciparu arī norādu aprakstos. Ja es izvēlētos rokassprādzi uz gumijas, kas paredzēta 16cm rociņai, tad uzliekot rastos brīva vieta, kur spīdētu tikai gumija. Šāda rokassprādze var nospiest roku un nav īpaši piemērota. Izvēloties rokassprādzi, kas paredzēta 16,5cm vai 17cm, tā būs tieši laikā. Visas bumbiņas viena otrai pieskarsies un rokasprādze nedaudz kustēsies uz rokas, bet nebūs vaļīga. Ja rokassprādze ir vērta uz stieplītes, tad, norādot, rokas apkārtmēru es ņemu vērā to, lai tā nedaudz kustētos un nebūtu apspīlēta, bet arī neslīdētu līdz elkonim. Ja rotas izmērs norādīts atšķirīgs no tā, kas jums ir, bet jums gribas tieši šo rotu, tad rakstiet un pielāgošu izmēru, kāds tas ir nepieciešams.

Un pats svarīgākais – kādus akmeņus! Kādi akmeņi man ir piemēroti? Ko man nēsāt? Vai es gadījumā neizvēlos akmeni, kurš man neder? Par šo tēmu varētu rakstīt plaši, bet varbūt citā vietā. Pamatā labākais palīgs jums būs intuīcija! Nu neizvēlas cilvēki akmeņus tāpat vien! Viņi ar jums runā! Jā, arī caur attēliem! Turklāt ir pilnīgi normāli, ka gribas dažādus akmeņus it īpaši dažādos savas dzīves periodos. Un jūsu izvēle norāda uz to, kas jums ir vajadzīgs un nevis otrādi – balstoties uz kādiem kritērijiem, piemēram, horoskopa zīmi noteiks jūsu vajadzīgo akmeni konkrētajā periodā. Es esmu vispār īpašs gadījums. Man vienlaicīgi var virsū būt pat 20 dažādi akmeņi, kuri savā starpā ir diezgan pretrunīgi, bet viņi nekonfliktē! Katram ir savi uzdevumi, katram sava vieta. Un, ja jums šobrīd vajag šo konkrēto akmeni, tad paļaujieties uz savu sajūtu, bet tikai pēc tam veriet vaļā aprakstu un saprotiet, ko tas liecina par jums.

Ja vēl ir kādi jautājumi, uz kuriem neatbildēju, tad droši pievienojiet komentārus šim rakstam un es papildināšu informāciju!

Gunta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.